Estetik Diş Hekimliği

Estetik Diş Hekimliği

Estetik diş hekimliği İzmir, diş ve dişetleri üzerine yapılan çeşitli uygulamalar ile estetik görüntü, konumsa bozuklukları ve kaybedilmiş fonksiyonların iyileştirilmesidir. Estetik diş hekimliği, travma ya da çürük nedeniyle kırılan, renk değişimine uğrayan, çapraşık, düzensiz ve form bozukluğu olan dişlerde, diş eksikliklerinde, dişetlerindeki renk ve bicim bozukluklarında uygulanır. Diş estetiğinde kombine tedavi ve bütünsel yaklaşım esastır. Diş estetiğinde amaç; estetik ve doğal görünümlü dişler, istenilen boyutta ve renkte sağlıklı estetik diş etleri, diş ve dişeti oranının uyumu ve estetiği, bunlarla beraber güzel bir gülümseme yani gülüş estetiğidir.

Diş estetiği, kişinin yüz ölçüleri ve hatları ile tamamen uyumlu dişlerin, dişetlerinin, ağız dudak ve çevresinin doğal, simetrik, canlı, orantılı bir görünümünü elde edebilmek için estetik diş hekimliğinin birçok alanındaki tedavi yöntemlerinin bir arada uygulanmasıdır.

Estetik diş hekimliği İzmir’de su tedavi yöntemleri uygulanır;

  • Estetik dolgular,
  • Diş beyazlatma,
  • Porselen lamineler,
  • Metalsiz kaplamalar (zirkonyum),
  • Dişeti estetiği,
  • Gülümseme tasarımı.

Estetik diş hekimliği İzmir’de en önemli diş düzensizliği nedeni, sut dişlerinin vaktinden önce dökülmesidir. Ağızda dökülen dişlerin yerine çıkan kalıcı dişler, üst üste binerek, sağlıksız bir ağız içine neden olurlar. Bu durum kotu bir görüntüye de ortam hazırlamaktadır. Dişlerdeki bicim bozuklukları küçük yaslardan itibaren tedavi edilmektedir. Herhangi bir yas sınırlaması yoktur. Ortodonti tedavisi denilen yöntemle dişlerdeki bicim bozuklukları kolayca tedavi edilmektedir. Ortodonti tedavisinin uygulanacağı dişlerde, protetik işlemler uygulanabilir.

Diş estetiğinde bir diğer olumsuzlukta, eksik dişlerdir. Ağızdaki eksik dişler üç yöntemle tamamlanır;


  • Implant,
  • Köprü,
  • Hareketli takma diş.

Eğer hastanın çene yapısı implant yapmaya uygun ise en sağlıklı yöntemdir. Bu yapılamıyorsa, eksik dişin önündeki ve arkasındaki dişlerin durumuna bağlı olarak, köprü tedavisi uygulanır. Buda olası değilse, hareketli takma dişlerle diş eksiklikleri giderilerek hastanın diş estetiği sağlanmış olur.

0232 246 51 93 - 0530 969 97 66

Pzt-Cu: 09:00 - 19:00 / Ctesi : 09.00-14.00

info@disciniz.net

Online iletişim.

Adres

Merkez poliklinik: İnönü Cad. 18/1 Sok. No:2b Hatay/İzmir
Seferihisar Şube adresimiz: Camikebir mahallesi İzmir caddesi No: 100/A Seferihisar İZMİR

*Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.